VÝBĚR Z REFERENCÍ

E-sumava

e-Šumava.cz

V rámci projektu e-Šumava.cz jsme společně s naším partnerem společností E.ON realizovali síť půjčoven a dobíjecích stanic elektromobilů. Umožňuje tak čistější a ekologicky šetrnější přepravu po šumavském Národním parku.

Jádrem elektromobilní Šumavy je Chata Rovina s chytrým energetickým bodem – SEP (Smart Energy Point). Konkrétně zde najdete baterie CellCube FB 10-40 s výkonem 10 kW a skladovací kapacitou 40 kWh. Řešení zásobuje proudem několik budov a flotilu elektromobilů půjčovny e-Šumava.cz.

Jihočeský vědeckotechnický park

Úložný systém CellCube zde optimalizuje spotřebu energie a zároveň slouží jako účinná ochrana před jejími výpadky např. v případě silné bouřky. Řešení zajišťuje potřebnou energii a celý komplex se tak stává energeticky nezávislým. Elektřina je vyráběna fotovoltaickou elektrárnou připojenou k CellCube FB 30 - 130 s výkonem 30 kW a úložnou kapacitou 130 kWh.

jvtpfotozvkoleji1
pisekinstalacenew

CLB Písek

První instalace v ČR bateriového systému FB 200-800 + FB 30-130. Implementace do pasivní budovy, zdrojem jsou obnovitelné zdroje energie (slunce a vítr). Instalace proběhla v lednu 2016, právě probíhá zkušební provoz.

Instalace ve světě

Příklady instalací baterií CellCube ve světě, viz: odkaz Instalace Gildemeister.